Rusi domov

Autor: Ján Pyštek | 10.12.2018 o 7:55 | (upravené 10.12.2018 o 10:15) Karma článku: 2,19 | Prečítané:  709x

Sprejeri boli u nás už aj v minulosti, nie je to fenomén len posledných rokov, takéto nápisy boli v 1968 a ďalších rokoch najfrekventovanejšie na bratislavských uliciach.

Celé novodobé dejiny našej krajiny sú žiaľ úzko previazané s ruským národom. Pre našu krajinu je to žiaľ ale len negatívna skúsenosť. Po prechode vojsk bývalého Sovietskeho zväzu našou krajinou pri bojoch s nemeckou armádou už sme ostali vo sfére ruského vplyvu, čo malo po dlhé desaťročia na nás zničujúci vplyv, na čo doplácame do dnešných dní, hlavne v ekonomickej oblasti.

Po nástupe bývalého špióna do čela Ruska sa  krajina rozhodla obnoviť svoj vplyv vo svojej bývalej sfére vo východnej časti Európy. Krajina stratila svoj vplyv vo svete, v ekonomickej oblasti jej vplyv je zanedbateľný, váhu si presadzuje hlavne svojim jadrovým arzenálom, vyhrážaním,   vmiešavaním sa do politiky svojich susedov, prípadne ich priamou okupáciou a vojenskými zásahmi.

Takéto konanie je v dnešnej dobe považované v Európe za odsúdeniahodné, politici v civilizovaných krajinách takýmto jednaním opovrhujú a je to samozrejme aj popretím medzinárodného práva. Je ale smutné, že na Slovensku takéto jednanie je obdivované a mnohými slovenskými politikmi minimálne tolerované.

Strany súčasnej vládnej koalície sa vo svojom programovom vyhlásení prihlásili k hodnotám prijatými civilizovanou časťou Európy. Je ale smutné, keď sa neskôr minimálne jedna z koaličných politických strán spreneverí tomuto záväzku a jej predseda, najznámejší slovenský kapitán sa už úplne nezakryte hlási k politike Ruska a jej bezcharakterného prezidenta. Pri každej možnej príležitosti navštevuje ako predseda Národnej rady Rusko, kde sa hlási k jeho politike a spochybňuje oficiálny politický postoj našej krajiny a Európskej únie, ktorej sme členom. Objíma  a fotografuje sa s ľuďmi považovanými v civilizovanom svete za zločincov, ktorí majú zakázaný vstup na jej územia. Je smutné, že strany vládnej koalície sa nepostavia odsudzujúco ku konaniu svojho koaličného partnera. Nie je sa veľmi čomu čudovať, keď predseda druhej koaličnej strany, v tom období ako predseda vlády sa chodil vnucovať do Kremla, aby zachránil účasť hokejového klubu v ruskej hokejovej lige a pravdepodobne sa nikdy nedozvieme, čo za to nasľuboval tomu kremeľskému diktátorovi.

Za pár dní tu máme vianočné sviatky. Sviatky kresťanov, ktorými si pripomíname narodenie Ježiša Krista. Dá sa povedať, že temer všetci ľudia si tieto sviatky pripomínajú, tešia sa na obdobie intenzívnejšieho priblíženia sa k svojim blízkym. V dôsledku desaťročí nanúteného ateistického pohľadu na svet boľševikmi sa v našej krajine znížila schopnosť vnímať vianočné sviatky hlavne ako jedny z najvýznamnejších kresťanských sviatkov. Sviatky sa degradovali na jednoduché eldorádo komercie, čo je veľmi výrazne vidieť napríklad aj na bratislavských vianočných trhoch, na  ktorých  na rozdiel napríklad od rakúskych trhov nenájdete taký Betlehem. Mesto poňalo vianočné trhy akurát ako veľké ryžovisko od stánkarov a výsledkom je len množstvo stánkov s cigánskou, punčom, klobásami. Už mi tam chýba len napríklad taká húsenková dráha.

Korunu tomu všetkého nasadilo včera Národné tenisové centrum. Súkromná spoločnosť, ktorá sa zakrýva len tým moderným názvom „národné“. S národným to má spoločné akurát to, že vo forme dotácie sa na výstavbu tohto dnes hlavne zárobkového centra poskladal celý národ. Včera sa konalo hudobné podujatie v tomto údajne športovom zariadení. Koncert ruskej propagandistickej skupiny LYUBE bol určite hodnotným príspevkom k nadchádzajúcej vianočnej atmosfére. Hodnotu tu určite mali hlavne peniaze vyzbierané na vstupnom, ktoré určite napomohli tomuto údajne „národnému“ zariadeniu.

Kedy sa konečne Slovensko dokáže odstrihnúť od tohto zničujúceho ruského vplyvu a stane sa konečne svojprávnou samostatnou krajinou, ktorej budú vládnuť politici, ktorí majú skutočný záujem na prosperite Slovenska? Strana, ktorá má vo svojom názve to čarovné „národná“ by konečne mohla začať robiť svoju politiku v prospech krajiny na rozdiel od zločincov a vagabundov, ktorí ju dlhé roky viedli a boli jej nominantami  v parlamente, prípadne ministerských pozíciách.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Mistrík odstúpil z prezidentského súboja, podporil Čaputovú

Mistríkovo rozhodnutie ocenil aj prezident Kiska a tiež podporil Čaputovú.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Toto by Čaputová nemala zahodiť

Po dvadsiatich rokoch môže prvé kolo vyhrať blok mimo Smeru a HZDS.

AUTO

Prichádza malé SUV Škoda Kamiq. Aké sú naše prvé dojmy?

Zaboduje priestorom aj bohatou výbavou.


Už ste čítali?