Vitajte v ProCare

Autor: Ján Pyštek | 12.4.2018 o 7:06 | Karma článku: 4,16 | Prečítané:  1375x

ProCare je jednou z najúspešnejších slovenských spoločností podnikajúcich v slovenskom zdravotníckom biznise. Prečo, v čom tkvie tajomstvo úspechu?

Viac rokov je moja zdravotná karta v spoločnosti Medilab, ktorý mi zabezpečuje, alebo zabezpečoval a vykonával činnosť všeobecného lekára. Ak potrebujete dajaké odborné vyšetrenie, tak Vás na neho musí odporučiť všeobecný lekár, čiže lekár prvého kontaktu, u ktorého máte aj fyzicky uskladnenú zdravotnú kartu, ktorá by Vás mala sprevádzať celým životom a v ktorej sú uvedené a zaznamenané všetky skutočnosti o Vašom zdravotnom stave. Nakoľko Slovensko je v digitalizácii na úrovni doby kamennej, tak u nás to funguje takto. Síce vládna strana sústavne deklaruje vyspelosť Slovenska ako člena Európskej únie, ale skutočnosť je niekde inde.

Môj „všeobecný lekár“, čiže spoločnosť Medilab sa stala súčasťou podnikateľského portfólia spoločnosti NOVAPHARM. Podľa dlhé roky vyhlasovaní predsedu vedúcej strany našej spoločnosti  o bezchybnom fungovaní nášho zdravotníctva, ktoré je údajne podľa jeho vyhlásení ešte aj zadarmo, tak bežný občan, ako i ja, žije v ilúzii, že všetko funguje tak, aby by malo v krajine, ktorá   je členom Európskej únie a nahovára si, že je civilizovanou.

Takže naivne dôverujúc vyhláseniam predsedu, som zmenu vlastníkov spoločnosti Medilab vôbec neriešil. Chybne som predpokladal, že zmena vlastníka spoločnosti nemá na poskytovanie zdravotníckej starostlivosti žiadny negatívny dosah. Pred vyšetrením u špecializovaného lekára som potreboval nahliadnuť do mojej zdravotnej dokumentácie, aby som si mohol urobiť odpis v minulosti absolvovaného vyšetrenia. Takže ako naivný, dlhoročný a neznalý platiteľ daní a všetkých odvodov so som prišiel do spoločnosti Medilab. Dvere zatvorené, na dverách nalepený lístok o prebehnutej zmene v spoločnosti s udanou novou adresou môjho nového poskytovateľa zdravotnej starostlivosti. Čiže na Trnavskom mýte do polikliniky ProCare. Takže po strate takmer hodiny svojho času stojím pred kontaktným miestom v poliklinike a od slečny za pultom sa dozvedám, že moja karta nie je v NOVAPHARM, ale stále v Medilabe. Na moju otázku, či mi prístup k zdravotnej dokumentácii zabezpečí ten remeselník, ktorý likvidoval zariadenie v bývalom Medilabe mi odpovedala v tom zmysle, že ona má inštrukcie len v tom zmysle, že moja zdravotná dokumentácia je vo firme Medilab. Teda v priestore, kde sa pohybuje dajaký remeselník medzi registračkami a pravdepodobne netuší, čo je v registračkách a ako sa s takýmito citlivými údajmi nakladá.

Po mojej návšteve VUC Bratislavského samosprávneho kraja som sa od zodpovednej pracovníčky dozvedel, že u nich sa sťažovať nemôžem, že oni s tým nič nemajú a mám kontaktovať ministerstvo zdravotníctva. Na to som ale už dnes nemal čas lebo na rozdiel od štátnych úradníkov ja musím aj pracovať, nakoľko  peniaze dostávam až za vykonanú prácu a vďaka deklarovaným ISTOTÁM  predsedu viac ako desaťročie vládnucej strany som sa dnes utvrdil v tom, že jedinú ISTOTU v zdravotníctve mám v tom, že som tu len ako platiteľ odvodov. A tým záujem zdravotníctva ako takého o mňa končí. Takže teraz neviem, čo budem robiť zajtra. A neviem, kto mi v tejto krajine poradí, ako sa mám dopracovať k svojmu základnému právu, t.j. k nahliadnutiu do svojej zdravotnej dokumentácie. Alebo to bude len jedným z len deklarovaných práv občana tejto krajiny a skutočnosť bude niekde úplne inde? Lebo v tejto krajine je to tak, Vaše skutočné práva sú v aj v mnohých iných prípadoch len deklarované, v skutočnosti neuskutočniteľné. Ak takto podniká na Slovensku najúspešnejšia firma v zdravotníckom biznise, tak si nedokážem predstaviť, ako to vyzerá v tých menej úspešných.  Takže uvidíme, či sa pohnem ďalej.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Hamšík vypadol z Ancelottiho zostavy, o odchode neuvažuje

Nerozumiem, odkiaľ tieto správy pochádzajú, odbil tvrdenia agent Petráš.

Blog Radovana Bránika

Synovia Detvy, Bytes a ďalší z kola von

Ľudia z pozadia firmy BYTES sa v obave z negatívnej publicity ozvali.


Už ste čítali?